Registruotiems vartotojams     LT EN RU  
 
 
     
Naujienlaiškis


 
Dienos pietūs
 
Naujienlaiškis

Naujienos


2012-11-29

 

Lapkričio 22 dieną, kaip ir buvome planavę, įvyko žurnalistės, knygų autorės Ingos Liutkevičienės knygos “Déjà vu. Vilnius 1974 – 1990” pristatymo vakaras.

Pirmieji svečiai į restorano salę, kurioje vyko renginys, pradėjo rinktis prieš gerą pusvalandį. 18 valandą 40 vietų salė jau buvo pilna.

Didžioji dauguma svečių buvo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Senjorų klubo nariai, nemokamai, iš širdies padedantys ligų ir senatvės prispaustiems žmonėms. Sulaukėme ir vidutinės kartos žmonių bei jaunimo, kurių visa eilė mandagiai įsitaisė ant kėdžių salės gale.

Tą vakarą kalba sukosi apie pagrindinį knygos herojų – mūsų gražųjį, jaukųjį, senąjį Vilnių. Linksmai graudžių epizodų iš gyvenimo sovietmečio Vilniuje papasakojo ne tik knygos autorė Inga Liutkevičienė, bet ir aktorė Elvyra Žebertavičiūtė, interneto portalo „eVersus“ redaktorius Vidas Rachlevičius. Eilėraščių apie Vilnių padeklamavo Senjorų klubo narė Emilija Skrebienė. 

Vakaras buvo romantiškai nostalgiškas ir jaukus. Dar ilgai svečiai dalijosi prisiminimais apie neseną, bet vis labiau užmarštin grimztančią vėlyvojo sovietmečio Vilniaus praeitį, tarsi dar kartą patvirtindami knygoje parašytą sakinį: „Knyga jums primins gyvenimo tiesą - miestai gyvena ilgiau už santvarkas ir už mus, žmones...“

Daugiau nuotraukų rasite čia